Aledory znova nadchli v Hlohovci - Slovensko

Po desiatich úspešných koncertoch na Slovensku, rieske duo Aledory sa znova predstavilo koncom oktobra v Hlohovci. Vďaka organizácii a managerke pani Márie Malecovej, opeť nadchli mnohopočetních fanúšikov na Slovensku, predstaviac nezabudnuteľný koncert s názvom "Najkrajšie piesne chorvátskeho Jadrana - Pre Teba more".


V preplnenom mestskom Empírovom divadle "Slávici z Kvarnera" v sobotu dňa 24.10., v dva aj pol hodinovom programe zaspievali niektoré piesne zo svojich úspešných albumov "Dobrú noc svet", "More ty a ja". Takto predstaviac ducha svojho rodného kraja, t.j. prímoria a mesta Rijeka cez ich čakavské nárečie, avšak taktiež v repertoári boli aj skladby chorvátskej zábavnej scény. Samozrejme nechýbali piesne z oblasti duchovnej zábavnej hudby z albumu "Kríž svoj volám víťazstvom". Alen a Dorian sú známy chorvátsky interpreti na domácej duchovnej scéne, a tak sa tieto piesne zakomponovali do programu.

Slováci žiadostiví vypočuť si Aledory mali možnosť počúvať dokonalé vokálne duo, videli ako Aledory vložili do každej piesne samého seba, svoje silné emocie . Aj napriek vyššej cene vstupenky, bol tento koncert vypredaný už mesiac vopred, a regionálna televízia vysielala tento program vo večernom sobotňajšom čase. Pri tejto príležitosti "Slávici z Kvarnera" dostali Striebornú platňu za nosič zvuku "Zaspeivajme po domácky", táto platňa je odmenou za najpredávanejší album v inej zemi, vo vydavateľstve Invitations Rekords. Samotní "Slávici z Kvarnera" však vravia že nie sú najdoležitejšie dary od predstaviteľov mesta, ani ocenenie platňou, ale najdoležitejší je nekonečný potlesk, úprimné slzy v očiach divákov ,nadšenie a vzťah Slovákov voči prímorskím piesňam.