Narodeninový koncert Dua Aledory

Veľkolepým narodeninovým koncertom oslávilo Duo Aledory svojich 15 rokov práce v oblasti zábavnej a duchovnej hudby. Koncert sa konal v kongresovej sále Hotela Neboder- Rijeka, 5.10.2013. K tomuto výročiu Duo Aledory vydalo svoj prvý album v čakavskom nárečí - používané v oblasti Kvarnera s názvom "Zakantajmo po domaťu" – Zahrajme po domácky. Nosič zvuku vydalo vydavatelstvo  Music Star  Opatija  po vedením jej riaditeľa a producenta pána Nikolu Peršiča.

Ku blahoželaniu okrem iných sa pripojili a v pár piesňach sa predstavili aj Tamara Brusič, Mirjana Bobuš a Maja Tadič. K vynikajúcej zábave  prispel  aj moderátor večera Robert Ivanovič. Nechýbali ani fanúšikovia zo Slovenska, ktorí osobne prišli podporiť, poďakovať a blahoželať Alenovi a Dorianovi. Večer sa niesol vo vynikajúcej atmosfére, počuli sme piesne rozneho žánru, pretože Duo Aledory má široký záber a repertoár. Najviac však rezonovali piesne z nového albumu "Zakantajmo po domaťu".

V závere Alen a  Dorian osobitne  poďakovali  všetkým, ktorí sa podieľali na vzniku nového CD, ale tak isto aj svojim rodičom, manželkám, fan klubom  a luďom v krorých  obaja mladí speváci  našli  podporu. Riaditeľ vydavateľstva Music Star Opatija pán Nikola Peršič sa vyjadril o Alenovi a Dorianovi ako o mladej generácii spevákov stredomorského štýlu, ktorých čaká nahrávanie ďalších  albumov z oblasti kultúry Kvarnera .

 

 

 

 

 

 
Aledory znova koncertujú na Slovensku

Pri príležitosti 900-tého výročia sú Aledory špeciálnym hosťom mesta Hlohovec, a to dňa 27.9.2013. o 18.00 hod. v centre osláv mesta. Nášmu publiku sa predstavia s detským zborom Hlohovčatá a spoločne zaznie pieseň "Dalmácia v mojich očiach". Taktiež mesto Hlohovec dostane okrem iného krásny hudobný dar v podobe piesne "Hlohovec-Ty krásne mesto", autorom je Dorian duo Aledory. Prinášajú so sebou aj ich nový album "Prosebnik" ktorý je skutočne prekvapením pre publikum.

Aledory sa vo veľkej miere venujú duchovnej piesni ktorá zaujala publikum na Slovensku. Duchovné piesne sa dotkli mnohých srdc poslucháčov, preto sme sa rozhodli urobiť koncert v tomto duchu. Naše vystúpenie sa uskutoční v prekrásnom prostredí kostola Sv. Rodiny v Trenčíne, a to 28.9.2013 o 16.30 hod. Slovensko tak ako aj Chorvátsko je kresťanská krajina, preto veríme že toto vystúpenie obohatí hlavne po duchovnej stránke našich poslucháčov.

 

 

 

 

 

 
Aledory v týchto dňom pracujú na prvom albume čakavskej zábavnej hudby


Aledory v týhto dňom pracujú na prvom albume čakavskej zábavnej hudby.

Počas 15-ročného posobenia, veľkého počtu koncertov a vystúpení po celom Chorvátsku ale aj v cudzine, Aledory v týchto dňom pracujú na prvom albume čakavskej zábavnej hudby. Tento nosič bude vydaní v produkcii Music Star Opatija, a to približne v polovici septembra 2013.

Pod vrcholovú produkciu sa podpisujú hlavne Alen a Dorian, ale taktiež majstri produkcie ako sú Voljen Mlakar a Robert Grubišič. Kompletným zážitkom piesní je nezabudnuteľná láska, more a rodný kraj. Okrem dokonalých vokálov ,,Slávikov z Kvarnera,, - takto nazývajú v Chorvátsku duo Aledory, album doplňajú mnohí hostia: Skupina Grobnik, Tamara Brusić, skupina Kolaž, skupina Fortunal a iní.

Piesne ktoré sa nachádzajú na nosiči napríklad ,,Kad pasaju dažji,, - ocenené Melodiami Kvarnera v r. 2004, alebo pieseň podobná hymne mestu Rijeka s názvom ,,Riko jubavi moja,, boli už dávnejšie hitmi na miestnych rádiových staniciach. Nepochybujeme však, že nové piesne albumu publikum príjme veľmi dobre, a taktiež aj hudobný kritici.

 

 


 
<< Početak < « 1 2 » > Kraj >>
Stranica 2 od 2